AKTUÁLNĚ:
Hlasuj v anketě >> ZDE !

Leden 2009

Kůň

30. ledna 2009 v 10:51 Zahraj si hru
Poník Šimon-bludiště, kde sbíráte různé věci...

Lisa , Bandit-přeskakujete překážky...(když by se vám ta hra pozastavila, tak chvíli počkejte...-rozjede se)

Kotě

28. ledna 2009 v 17:19 Videjka


Koně

26. ledna 2009 v 18:04 Avatvary

Pes domácí

26. ledna 2009 v 14:02 Referátky
Rčení "pes přítel člověka" nejlépe potvrdí ti, kdo psa mají anebo někdy měli. Pes má mezi domácími zvířaty skutečně výsadní postavení. Provází člověka už od střední, možná i starší doby kamenné. Nic na tom nemění skutečnost, že se vědci dosud neshodli na přesném datu zdomácnění jeho divokého předka - vlka. Ať už to bylo před deseti, dvanácti či dokonce před čtrnácti tisíci lety, pes byl mezi domácími zvířaty bezesporu první.
Věrnost a respekt vůči člověku jsou psovi dány už od přírody. Na rozdíl od koček žijí psovité šelmy ve smečce, ve které vládne kázeň a poslušnost. Pro domácího psa je takovou smečkou lidská společnost, rodina ve které žije a jejímž je členem. Vztah mezi psem a člověkem bývá neobyčejně silný, plný citu a oběma přináší spoustu krásných chvil. Proto se chov psů těší takové oblibě. Stačí se ráno porozhlédnout po městských parcích a ulicích, kolik lidí bez ohledu na dobu a počasí kráčí venčit svého čtyřnohého přítele. Asi jen málokdo někdy v životě nezatoužil mít pejska. Od nápadu k uskutečnění nebývá někdy daleko, ale to není dobře. Dříve než si psa domů přivedeme, měli bychom mít jasno, jak asi naše společné soužití bude vypadat. Pes není křeček, morče nebo želva, které, když nás omrzí, můžeme odložit do terária. Pes je inteligentní tvor, vyžadující takřka neustálou pozornost a vlídné zacházení. Když si pořídíme psa, který pak tráví většinu dne zavřen v bytě a ven se dostane jen na několikaminutovou procházku, měli bychom si položit otázku, zda jej vůbec potřebujeme. Dalším problémem bývá místo. Pokud bude s námi pes žít v bytě, musíme mu vyhradit stálé místo, kde bude mít své soukromí.
Pokud si nehodláme pořídit chovnou stanici čistokrevných psů, nemusí nám tolik záležet na tom, zda náš čtyřnohý přítel má či nemá průkaz původu. Všechny tyhle starosti kolem čistokrevnosti jsou pouze lidskou záležitostí. Psi na to mají úplně jiný názor. Když nastane doba námluv, stane se, že ušlechtilá psí slečna věnuje svou přízeň tomu nejobyčejnějšímu psímu tulákovi. Po 63 dnech se pak nešťastný majitel dočká překvapení v podobě štěňat roztodivných tvarů i barev. Jenže tihle psí kříženci, opovržlivě nazývaní "voříšky" nebo "pouliční směsí", mnohdy předčí inteligencí leckteré výstavní šampiony. Téměř vždy se dožívají vyššího věku a méně trpí nemocemi než psi některých přešlechtěných plemen.

Kočka domácí

26. ledna 2009 v 13:57 Referátky
K domácím kočkám patří všechny takzvané obyčejné evropské krátkosrsté kočky, se kterými se setkáváme okolo venkovských stavení i v městských ulicích. Na rozdíl od svých čistokrevných a mnohdy schoulostivělých příbuzných žijí domácí kočky úplně jiným životem. Lidé si je pořizují především na chytání myší a dalších obtížných hlodavců a za to jim poskytují přístřeší a potravu. Jinak je jejich vztah k člověku volný až nevázaný. Mají-li náladu, přijdou sepomazlit, pokud ne, nepřivoláte je ani náhodou. Když přijde na jaře doba námluv, vydají se do širokého okolí a na čas zapomenou na domov. V tom vynikají zejména kocouři. Místo vypaseného miláčka, líně se povalujícího v hřejivých paprscích jarního sluníčka, se za pár dnů či týdnů může domů vrátit vyhublý invalida s tělem plným šrámů. Po 56 dnech od námluv pak kočky vrhnou někde na půdě potomstvo a hospodář má o starost víc. Pokud se mu nepodaří vnutit koťata známým, brzy se dvůr kočkami jen hemží. V jednom vrhu totiž bývá 4-6 koťat.
V duši domácí kočky se promítají povahové rysy celého kočičího rodu. Na rozdíl od psa je kočka samotářský, uzavřený a nezávislý tvor. Ponechala si všechny své původní zvyky a lne daleko více k obydlí než k člověku. Z toho vzniklo ono známé a nepravdivé úsloví - falešný jako kočka. Kočka tím, že člověka bezmezně nemiluje a neobdivuje, není falešná. Nezávislá a uzavřená povaha je jí dána od přírody. Zato koťata si svou něžnou hravostí i dravostí získají každého.
Za předka domácí kočky bývá nejčastěji považována egyptská kočka plavá. Byli to právě Egypťané, kteří už ve 4. tisíciletí př. n. l. kočky chovali a zároveň uctívali. Jasně o tom svědčí mumie koček, nalezené v hrobech panovníků. Počátkem našeho letopočtu se zdomácnělé kočky dostali do jižní Evropy a odtud oklikou přes Arábii a jiné východní země a ž do střední Evropy. Všude, kam se na své daleké pouti dostávaly, žily v té době ještě divoké kočky a domácí kočky se s nimi křížily. Proto je také původ jednotlivých plemen vzniklých z kočky domácí někdy dost nejasný.
I když je obyčejná domácí kočka zvíře skromné a samostatné, přece jen se bez naší péče, a hlavně dohledu, neobejde. Je třeba, aby každý den dostala něco k snědku, jinak jí nezbyde nic jiného, než se zcela spolehnout na lov. A nedělejme si iluze, že půjde lovit jen myši. Velmi často se obětí toulavých koček stávají zpěvní ptáci a malí zajíčci. Hladovějící kočičí tuláci navíc přicházejí v přírodě do styku s mnohými nemocemi, z nichž třeba vzteklina může vážně ohrozit i člověka.
I když naše domácí micka nepatří zrovna mezi kočičí šlechtu předvádějící se na výstavách, neznamená to, že bychom ji přehlíželi. Mnohdy jsou tyhle kočky daleko chytřejší a milejší než jejich urozené příbuzné.

Hafánci

25. ledna 2009 v 15:37 Psi

Zebra

24. ledna 2009 v 16:38 | Mary |  Zvířata


Křeček čínský

23. ledna 2009 v 21:45 Referátky
Čínští křečíci jimž se také často říká křečíci pruhovaní,mají velmi štíhlé tělíčko s podlouhlím ocáskem.Na rozdíl od ostatních mají nepřirozeně, došpičata zakulacený čumáček s tmavými oušky.

Křeček šedý

23. ledna 2009 v 21:33 Referátky
Křečík šedý je rozšířen od Řecka, Bulharska a Rumunska přes východní Evropu až po Malou Asii, Pákistán, Írán, a Mongolsko. Obývá většinou suché stepi, polopouště nebo pole, obvykle v nížinách do nadmořské výšky 300 m. Aktivní je převážně v noci, zimu nepřespává, ale jeho činorodost je v té době omezena na minimum. Za potravu mu slouží semena a zelené části rostlin, zvláště travin, jídelníček si ale pravidelně doplňuje i o hmyz, jeho larvy, měkkýše a jiné drobné živočichy. Křečík šedý je velice pohyblivý, jsou pro něj charakteristické rychlé, rtuťovité pohyby a rychlé pobíhání z místa na místo.

Křeček zlatý

23. ledna 2009 v 21:30 Referátky
Zlatí křečci jsou křečci s jakýkoli odstíny barev,dají se dobře rozmnožovat, i když jejich chov je težší než u malých křečíků.Dožívají se menšího věku.Mají různou srst.Hladkou,hrubší,kratší,hedvábnou nebo dlouhou.Pochází z horkých pouští,kde se zahrabává pod povrch kvůli žáru slunce.Proto i dnešní křečci právě provozují své aktivity převážně v noci.Zlatí křečci bývají samotáři nežijí v houfu a proto jsou někteří snadně ochočitelní.


Křečci

22. ledna 2009 v 20:32 ZvířataPes

22. ledna 2009 v 20:00 Avatvary

Klikni

21. ledna 2009 v 13:40 | Mary |  Ostatní-mixík
Určitě sem klikněte!
A uvidíte.... (je to na vyčištění monitoru, no vyzkoušejte,
i kdybyste ho nechtěli vyčistit!)
Bleskovka 3

18. ledna 2009 v 15:00 Bleskovky
http://pixarplanet.com/blog/images/6.jpg


1.Z jakého je to filmu?
2.Jakou tam hraje roli?
3.Co chceš na diplom?
4.Tvoje přezdívka...

Křeček

18. ledna 2009 v 13:46 ZvířataKočky

18. ledna 2009 v 13:40 Avatvary


Pomáháme gorilám